fbpx

Plakaty, naklejki, wydruki na foli – niecodzienna oferta drukarni

Plakaty, naklejki, wydruki na foli – niecodzienna oferta drukarni

Przyzwyczailiśmy się już do powszechnych ulotek, wizytówek oraz wszelkich ofert, jakie proponują nam drukarnie. Są to najpopularniejsze materiały drukowane, które możemy tam zamówić, jednak może warto byłoby rozszerzyć nieco swoje zainteresowania i wypróbować nieco innych form reklamy, jak na przykład plakaty, wydruki na foli czy naklejki?

Plakaty

Plakaty od zawsze miały swoje istotne miejsce w mass mediach czy w życiu społecznym. Stanowiły nawet formę sztuki i wiele z nich do dziś jest podziwianych w galerach. Dlaczego by nie kontynuować tej interesującej i zarazem fascynującej metody reklamy, która może być niezwykle skuteczna w swoim przekazie. Plakaty drukowane są na większych formatach i najczęściej wykorzystywane są w przypadku promowania koncertów, wydarzeń kulturalnych. Wciąż dużym ich atutem jest skuteczność, ponieważ jeden plakat może być odczytany przez tysiące osób, gdy tylko znajdzie się w odpowiednim miejscu publicznym. Jeśli ma osiągnąć swój cel, powinien przyciągać wzrok niebanalną grafiką, pomysłem, ideą. Często tego rodzaju plakaty spotyka się na bilbordach. Ich przekaz reklamowy zawiera się w zaskakującym haśle na tle niebanalnej kompozycji graficznej.

Folia OWV

Potencjał reklamowy folii owv nieustannie rośnie wraz ze zmieniając się architekturą wielkomiejskiego krajobrazu. Obecnie często stawia się budynki przeszklone, na których możliwe jest umieszczenie folii owv. Nie ma wątpliwości, że przekaz reklamowy takiej powierzchni będzie zdumiewający, choćby tylko ze względu na jej format. Folie owv w swym założeniu są dwustronne, a więc mają prezentować taką samą grafikę z jednej (zewnętrznej), jak i drugiej (wewnętrznej) strony. Dzięki takiemu zabiegowi, reklama będzie czytelna dla znacznie szerszej grupy odbiorców. Ma ich zachwycić swym rozmiarem, pomysłem, jakością i wykonaniem, a nade wszystko harmonijnie wtopić się w przestrzeń miejską. Druk tego rodzaj folii związany jest z wysoką technologią graficzną, dlatego taka oferta bywa dostępna w najlepszych drukarniach wyposażonych w nowoczesne maszyny drukarskie. Folię łatwo usuwa się z budynków, jeśli zajdzie taka potrzeba. Często bywa chętnie zamawiana ze względu na swoje właściwości ograniczania promieni słonecznych. Ma to znaczenie zwłaszcza w biurowcach przeszklonych, do których przez szyby wpada duża ilość światła.

Naklejki

Wiele osób zupełnie nie docenia dziś możliwości reklamowych, jakie niosą ze sobą naklejki. Są one dość niepozorne, zwykle niewielkich rozmiarów, przez co trudno jest umieścić ma nich wystarczająco dużo informacji, jakie mają sobą przekazać, aczkolwiek naklejki charakteryzują się innymi atutami. To swoisty gadżet, który będzie trafiał do młodszych grup odbiorców lub takich, którzy lubią się wyróżnić. Co ważne, naklejki można umieścić niemal wszędzie i to bez większego problemu, ponieważ są samoprzylepne. Daje im to sporą przewagę nad innymi materiałami reklamowymi.