fbpx

Druk lateksowy – Najlepszy do wielkich formatów?

Druk lateksowy – Najlepszy do wielkich formatów?

Potrzeby Klientów, a nawet ich widzimisię, często spędzają nam sen z powiek. Ich zadowolenie to najlepsza reklama dla nas, dlatego robimy wszystko, by sprostać wszystkim wymaganiom, oferując rozwiązania najwyższej jakości. Ważnym punktem w ofercie jest druk wielkoformatowy. Można go wykonywać za pomocą kilku technologii. Dziś dowiesz się, czym jest druk lateksowy.

WYCZEKIWANA INNOWACJA

Farby i tusze drukarskie przy wielkoformatowych projektach przez lata kojarzyły się raczej ze specyficznym zapachem i niezbyt imponującą jakością, a ich składniki częstokroć były niebezpieczne dla ludzi…

Na szczęście technologia – także w branży poligraficznej – idzie do przodu, dzięki czemu można opracować zdecydowanie lepsze rozwiązania. Przełomowym okazał się rok 2008, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowano innowacyjną, jak na tamte czasy, technikę druku przy pomocy tuszu lateksowego.

Opiera się on na farbach stworzonych na bazie wody (nie rozpuszczalników), a także bezwonnych i nieagresywnych tuszy pigmentowych. Czyni ją to przyjazną tak człowiekowi, jak i środowisku. Wprowadzenie druku lateksowego otworzyło nowe możliwości i kolejne segmenty rynku do zapełnienia. Produkty drukowane tą techniką są dopuszczone do kontaktu z żywnością, a także posiadają atesty pozwalające stosowanie wydruków w takich miejscach, jak mieszkania, szpitale, przychodnie czy przedszkola.

DRUK LATEKSOWY – TRWAŁOŚĆ I JAKOŚĆ PONAD WSZYSTKO

Elastyczność to jedna z wielu zalet druku lateksowego. Można go wykorzystywać zarówno na powierzchniach płaskich, jak i tych z nierównościami. W czasie drukowania woda w odparowuje z tuszu, pozostawiając cienką błonę pigmentową.

Z powodzeniem  można wykorzystywać go na mediach papierowych, na płótnach, tapetach, banerach (frontlit, blockout, backlight), a także na foliach samoprzylepnych, magnetycznych i okiennych czy na siatkach mesh.

Druk lateksowy odznacza się również o wiele lepszą trwałością niż inne techniki wielkoformatowych wydruków, a także wysokiej jakości ostrością, odwzorowaniem barw i większą skalą w przejściach tonalnych. Nawet głębia czerni jest tu na niespotykanym poziomie. Konkurencja w tym zakresie naprawdę pozostaje daleko w tyle.

Jeszcze mało zalet? Dodajmy do tego ponad przeciętną odporność na zmienne warunki atmosferyczne – promieniowanie UV, wilgoć czy temperaturę, a także uszkodzenia mechaniczne. Tusz lateksowy schnie błyskawicznie, dzięki czemu jesteś w stanie zaoszczędzić całkiem sporo czasu – nawet 48 godzin w stosunku choćby do tuszu solwentowego.

CZEGO POTRZEBUJESZ?

Między innymi dlatego wszystkie projekty cieszą ogromną popularnością – nawet pomimo tego, że druk lateksowy wcale do najtańszych nie należy. Jednak cena nie gra tak dużej roli, gdy oczekujemy najwyższej jakości, prawda? Zwłaszcza, gdy prowadzisz własną firmę.

Dobry marketing to nie tylko chwytliwa kreacja, ale też ich profesjonalne wykonanie. Nie bój się inwestować w swoją firmę. Przyszłe owoce Cię zaskoczą. Skontaktuj się z nami – razem wzniesiemy Twoje projekty na wyższy poziom realizacji!